בחרו עמוד

אתמול הכריזה הוועדה המוניטרית של בנק ישראל ברשות קרנית פלוג, על השארת הריבית על 0.25%, זאת אומרת ריבית הפריים (ריבית פריים) תישאר גם היא על 1.75%.

החלטת הוועדה באה בניגוד לחלק מהכלכלנים במשק שסברו שעקב האינפלציה הנמוכה תרד הרבית.

הוועדה המוניטרית נימקה את החלטתה – “הוועדה המוניטרית סבורה שהשפעות הפחתת הריבית האחרונות, שהביאו את הריבית לרמה של 0.25%, טרם באו לידי ביטוי מלא בפעילות ובאינפלציה, ולאור זאת החליטה להותיר החודש את הריבית ללא שינוי.”

מעניין לראות מה יהיה מדד המחירים לצרכן של החודש, שיפורסם רק ב-14 לנובמבר, שכן המדד יכול להשפיע רבות על הריבית שתהיה בחודש דצמבר.

להלן הריבית שהייתה ב-12 החודשים האחרונים

 

איך הריבית השפיעה על המשכנתאות שניתנות במשק-

לגבי המסלולים שצמודים לפריים – משכנתא בריבית משתנה על בסיס פריים, כמובן ללא כל שינויי, אבל בעקבות הריבית הנמוכה היום במשק המסלול מסוכן וצריך לנהוג באחרויות.

לגבי המסלולים שההצמדה למדד המחירים לצרכן – העקריים שבהם הם – משכנתא בריבית קבועה צמודהמשכנתא בריבית משתנה כל 5 שנים צמודה, בגלל שבנק ישראל מחכה לעלייה במדד, כדאי מאוד לבדוק את ההבדלים בין המסלולים אללו למסלולים הלא צמודים ( משכנתא בריבית קבועה לא צמודה (קל”צ) משכנתא בריבית משתנה כל 5 שנים לא צמודה ), לפעמים ההבדל יהיה רק 1% ויתכן ונעדיף לשלם 1% יותר היום על ביטחון לכל תקופת ההלוואה.

Call Now Buttonהתקשר עכשיו
Share This
WhatsApp chat