בחרו עמוד

ביום שישי האחרון, ב-14/11/2014, הודיע הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה על המדד המחירים לצרכן לחודש אוקטובר. בהתאם לציפיות של בנק ישראל, המדד עלה ב-0.3%, הדבר מרגיע את בנק ישראל שכן הוא איינו יהיה חייב להוריד את הריבית שוב, לעת עתה.

העליות הבולטות שהשפיעו על המדד הינם – עליות במדד הדיור שהסתכמו ב-0.5%, עליות במדד ההלבשה וההנעלה ו-עליות במדד המזון. במסתכם ב-12 החודשים האחרונים מדד המחירים לצרכן המדד ירד ב-0.3%! , ומתחילת השנה המדד נותר ללא שינוי.

להלן השינויים במדד ב-12 החודשים האחרונים :

אז איך המדד המחירים לצרכן ישפיע על המשכנתאות:

משכנתא בריבית קבועה צמודה – כתוצאה מעליית המדד הקרן שצמודה למדד תעלה אף היא, זאת אומרת שבמשכנתא של 1,000,000 ש״ח החוב לבנק יעלה ב-3,000 ש״ח! כנ״ל גם במשכנתא בריבית משתנה כל 5 שנים צמודהמשכנתא בריבית משתנה כל שנה צמודה וכו׳.

משכנתא בריבית קבועה לא צמודה (קל”צ) – ושאר המשכנתאות הלא צמודות – משכנתא בריבית משתנה כל שנה על בסיס עוגן מק”מ לא צמודהמשכנתא בריבית משתנה כל 5 שנים לא צמודה  לא הפסידו החודש את ה3,000 ש״ח.

משכנתא בריבית משתנה על בסיס פריים – אומנם השינוי במדד לא השפיע בטווח הקצר, אבל אפשר להעסיק שבסוף החודש ריבית הפריים (ריבית פריים) כנראה לא תרד, אך גם לא תעלה.

Call Now Buttonהתקשר עכשיו
Share This
WhatsApp chat