משכנתא לעובדי מדינה

השאירו פרטים ונחזור אליכם

Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

ייעוץ משכנתאות לעובדי מדינה

 להיות עובד או עובדת מדינה יכול להיות פריבילגיה גדולה מאוד בימינו, במובנים רבים. נתח השוק הזה מהווה נתח צרכני חזק ודומיננטי מאוד וגם נהנה מקביעות וביטחון תעסוקתי מהגבוהים במשק. עובדות אלה ועוד, הופכות עובדי ועובדות מדינה לבעלי זכויות רבות, ביניהם בעולם הפיננסים, הביטוח והמשכנתאות.

מדוע בנקים מיטיבים עם תנאי משכנתא לעובדי מדינה?

בשביל לענות על השאלה הזו, נצטרך תחילה לדבר על אופן קבלת ההחלטות של הבנקים והאינטרסים הפנימיים שלו. כל בנק שואף לתת הלוואות ולשאת תשואות בדמות של ריביות אותן הוא גובה מהלווה. עסק פשוט על פניו, אך טומן בחובו סיכון רב עבור הבנק. הבנקים יכולים בקלות להפסיד סכומים עצומים של כסף בגלל לווים שלא מצליחים לעמוד בהחזרים ומגיעים לעיתים למצב של פשיטת רגל או עיקול בהוצאה לפועל. מקרים כאלה, מאלצים בנקים לבחון פרטנית כל לקוח פוטנציאלי: את העבר הפיננסי שלו, החובות והתשלומים שהיו לו, את יכולת ההשתכרות שלו בהווה ובעתיד ככל שניתן לנבא.

עובדי מדינה, אשר מעבר להיותם גוף צרכני חזק ומאוחד, הם בעלי הכנסה קבועה ויציבה מאוד. בשל כך, הם בקלות הופכים ללקוחות "פייבוריטים" ולכן לעיתים הבנקים מציעים להם תנאים מועדפים ומשכנתא מסובסדת לעובדי מדינה.

אילו הטבות משכנתא קיימים לעובדי מדינה?

ראשית – תחום הייעוץ. עובדי מדינה, פעמים רבות, זכאים לקבלת יועץ משכנתאות מיוחד לעובדי מדינה. הן מטעם הבנק הפוטנציאלי ולעיתים אף מטעם משרדם הממשלתי. ייעוץ זה, אשר מתמחה במגזר הממשלתי של העובדים, יכול לעזור בבניית תמהיל ועסקה משתלמת ביותר, נוחה וחסכונית ככל שניתן. זוהי הטבה ענקית ולא מובנית מאליו. אם אתם עובדי מדינה, אנחנו ממליצים בחום שתבדקו את זכאותכם לייעוץ שכזה.

שנית – תנאי המשכנתא. בנקים רבים מציעים לעובדי מדינה "משכנתא מסובסדת". מה פירוש סבסוד זה? כמובן שהבנקים לא נותנים אף פעם מתנות חינם, חלילה לחשוב כך. אבל אותו "סבסוד" הינו למעשה תנאים ייחודים המאפשרים לקיחת משכנתא בעלות זולה משמעותית ובכך כסף רב נחסך עבורכם, או לחלופין – "מסובסד".

דוגמא לתנאי כזה היא אפשרות לקיחת הלוואה מסובסדת (הלוואה בעלות נמוכה מאוד, ללא ריביות בדרך כלל, מלבד זו הנקבעת בעת נטילת ההלוואה) של סכום שמגיע לעיתים עד ל50 אלף שקלים ולאחד הלוואה זו עם המשכנתא. איחוד זה, אשר מתבצע מחוץ לתמהיל המשכנתא, מאפשר קבלת "בוסט" למשכנתא ללא עלות. כלומר – סכום ההלוואה עולה אבל הריבית נשארת זהה. זוהי הטבה משמעותית ביותר שיכולה לחסוך כסף רב ולאפשר לקיחת משכנתא גבוהה יותר.

הטבה נוספת היא תנאים מיוחדים לביטוח דירה עבור עובדי מדינה. גם בשוק הביטוח, המהווה נתח גדול מעלות המשכנתא  יש מכרזים. נבהיר כי, ביטוח דירה הוא איננו בגדר המלצה. כל אדם המעוניין לקחת משכנתא, מבנק כלשהו, מחויב לבטח את הנכס (אך לא בהכרח את תכולתו). כיום החברה המרכזית שמספקת ביטוחים ושירותים פיננסים חוץ בנקאיים עבור עובדי מדינה היא חברת הראל, אשר מאפשרת תכנית "הראל ביטוח דירה לעובדי מדינה".

חשוב שתבינו – כל שנה יוצא מכרז מטעם החשב הכללי לשירותים פיננסים לעובדי מדינה. מכרז זה קובע בעצם אילו בנקים הם שישרתו את עובדי המדינה ויאפשרו להם את סל התנאים הרחב, שחלקו פורט לעיל.

במדינת ישראל, הבנקים המרכזיים שמציעים הטבות לעובדי מדינה הם בנק יהב ובנק דיסקונט. היות ובנק יהב בעבר היה בבעלות ממשלתית וכעת נמצא בבעלותה של ההסתדרות ושל מזרחי-טפחות, יוצא שכמעט כל הבנקים הגדולים בישראל(יהב, מזרחי-טפחות, דיסקונט) יכולים לאפשר לכם תנאים מיוחדים של עובדי מדינה.

המשמעות הנובעת מכך היא אחת: תתמקחו. אם אתם עובדי מדינה, וחפץ ליבכם במשכנתא, הלוואה, או אפילו שיפור התנאים הבנקאיים שלכם (עמלות עו"ש, פנקסי צ'קים, עמלות פעולות חשבונאיות) צרו קשר עם הבנק שלכם ואל תחששו להתמקח ולבקש תנאים טובים יותר. אם צריך, אל תחששו לאיים ואף לממש לעבור לבנק אחר. אתם כוח צרכני חזק ויציב, הבנקים יודעים את זה והם ילחמו על כל עובד מדינה שהם יכולים לשים עליו את הידיים.

WhatsApp chat